Sağlık Bakanlığı Hastane Randevu Alma Telefon Numarası

Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı tarafından 2010 yılında faaliyete geçirilen Merkezi Hekim Randevu Sistemi yani MHRS, Türkiye’de yaşayan tüm bireylerin Sağlık Bakanlığı’na bağlı olan devlet hastanelerinden hızlı ve çok kolay bir biçimde hem telefon üzerinden hem de internet üzerinden hastane randevusu alma sistemidir. MHRS ile birlikte vatandaşlarımız saniyeler içerisinde istedikleri hastaneden, rahatsızlığı ile ilgili bölümden ve istedikleri doktordan pratik bir şekilde randevu alabilmektedirler.

2010 yılında ALO 182 ile telefon üzerinden randevu işlemlerini gerçekleştiren MHRS, 2011 yılında internet sitelerinin de faaliyete geçmesi ile internet üzerinden randevu kabul etme hizmetleri de başlamış oldu. Bugüne bakacak olursak MHRS; hem telefon üzerinden hem internet sitesi üzerinden hem de iOS ve Anroid tabanlı mobil uygulamalarıyla vatandaşlarımızın saatlerini alan işlerini saniyesinde almasını sağlamaktadır.

MHRS yani Merkezi Hekim Randevu Sistemi, e-Devlet ve e-Nabız ile entegre bir sistemdir. Yani e-Devlet kullanıcı bilgilerinizle e-Devlet’e girip devlet hastanelerinden kolayca randevu alabilirsiniz. e-Devlet’in yanı sıra e-Nabız ile de entegreli olan MHRS sistemine e-Nabız bilgileriniz ile de giriş yapıp; hastane randevusu alabilirsiniz. Merkezi Hekim Randevu Sistemi üzerinden hastanesi randevusu aldıktan sonra sisteme tanımlamış olduğunuz telefon numaranıza ve yine sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize randevu bilgileriniz anlık olarak gönderilmektedir.

Ayrıca randevu gününüzden önce SMS ve mail yolu ile randevunuzun hatırlatması yapılmaktadır. Eskiden saatlerimizi alan, yoğun ve kalabalık ortamda oldukça zorlaşan hastane randevusu alma işlemi MHRS sayesinde tamamen ortadan kalkmış; tüm halk çok hızlı bir biçimde istediği hastane, bölüm ve doktordan diledikleri gibi randevu alabilmektedirler. Merkezi Hekim Randevu Sistemi’nin üç haneli bir telefon numarası bulunmaktadır. Bu numarayı arayarak karşınıza çıkan Sağlık Bakanlığı temsilcisine bağlanabilir; randevunuzu alabilirsiniz.

Sağlık Bakanlığı Hastane Randevu Alma Numarası
182

MHRS Hastane Randevu Sorgulama İletişim Telefon Numarası
182

MHRS Online Hastane Randevu Alma

Ayrıca aşağıda bulunan yorum bölümü aracılığıyla randevu alma esnasında yaşadığınız teknik sorunları bizlere bildirebillir; yardım alabilirsiniz.

Arama Sorguları: hastane randevu alma iletişim bilgileri, hastane randevu alma telefon no, hastane randevu alma canlı destek hattı, hastane randevu alma müşteri temsilcisi, hastane randevu alma şikayet hattı, hastane randevu alma çağrı merkezi

Sağlık Bakanlığı Hastane Randevu Alma Telefon Numarası
  • Randevu Alma
5

Randevu Alma

MHRS Hastane randevu alma sistemi telefon numarası ve hastane randevu iletişim telefon numarası detaylı bir şekilde belirtilmiştir.

Sending
User Review
5 (1 vote)
Comments
  1. EllHiNave | Cevapla
  2. EllHiNave | Cevapla
  3. Matmess | Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.