PTT Müşteri Hizmetleri İletişim Telefon Numarası

PTT, tam adı ile Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü 1840 yılında kurulmuş olan ülkemizin resmi posta kurumudur. Ülkemizin en eski ve en köklü posta kuruluşlarından biri olan PTT; bugünlerde birçok alanda faaliyetlerini sürdürmeye devam etmektedir. Güvenilir ve kaliteli oluşunun yanında ekonomik olması ile halk tarafından en çok kullanılan posta servisidir. PTT, TBMM’de 2013 yılında çıkan bir karar ile anonim şirketi haline gelmiştir.

Günlük hayatımızın neredeyse her alanında faaliyet veren PTT’nin genel olarak alt kuruluş markaları ve hizmet verdiği alanlar şu şekildedir; posta, hızlı gönderi, PTT Sigorta, PTT Kargo, PTTBank, HGS, OGS, ePttAVM, Ptt Kitap, Ptt Çocuk, PTTCell vb. Bugüne kadar müşterilerine dayalı hizmet politikası, güler yüzlü ve hızlı çözüme teşvik yöntemleri, ucuz oluşu ve devletin en köklü şirketlerinden birisi olması dolayısı ile güvenilir oluşu birçok kişiye cazip gelmekte; ülkemizde milyonlar tarafından aktif olarak kullanılmaktadır.

Ülkemizde ve kullanıcılar arasında her alanda olduğu gibi PTT kullanımında da müşteriler bazı problem ve sorunlarla karşı karşıya gelmektedir. Bu tür sorunlar için birçok kişi sorunlarını dile getirebilmek ve çözüm bulabilmek için bir muhatap aramakta; sorunlarına net bir şekilde çözüm aramaktadır. Bunun için PTT bir çağrı merkezi oluşturmuştur. Bu çağrı merkezini arayarak soru ve sorunlarınızı iletebilir; net bir şekilde cevap alabilirsiniz.

PTT’nin 444’lü bir müşteri hizmetleri iletişim telefon numarası bulunmaktadır. Haftanın her günü ve her saati yani 7/24 ulaşabileceğiniz PTT çağrı merkezi aracılığıyla gönderileriniz hakkında detaylı bir şekilde bilgi alabilir, posta veya kargonuzun nerede olduğunu öğrenebilir, PTT hizmetleri hakkında bilgi alabilir; istek, soru, öneri, görüş ve şikayetlerinizi PTT müşteri temsilcisine kolayca bildirebilirsiniz.

PTT Müşteri Hizmetleri İletişim Telefon Numarası
444 1 788

PTT Genel Müdürlük İletişim Telefon Numarası
0312 509 50 00

PTT Genel Müdürlük Adresi
Şehit Teğmen Kalmaz Cad. No: 2 06050 Ulus / ANKARA

PTT İletişim Mail Adresi
[email protected]

PTT Müşteri Hizmetlerine Direkt Bağlanma

PTT çağrı merkezinde de diğer kuruluşlarda olduğu gibi sesli yanıt sistemi bulunmaktadır. Eğer sesli yanıt sistemini kullanmak istemiyor, hızlı bir şekilde PTT müşteri temsilcisine bağlanmak istiyorsanız yukarıda paylaşmış olduğumuz PTT çağrı merkezi iletişim telefon numarasını aradıktan sonra sırası ile 2 – 1 – 1 tuşlamalarını yaptığınız anda PTT müşteri temsilcisine anında bağlanmış olacak; müşteri temsilcisine soru ve sorunlarınızı kolayca bildirebilirsiniz.

Arama Sorguları: ptt iletişim bilgileri, ptt telefon no, ptt canlı destek hattı, ptt müşteri temsilcisi, ptt şikayet hattı, ptt çağrı merkezi

PTT Müşteri Hizmetleri
  • Müşteri Hizmetleri
5

PTT Müşteri Hizmetleri

PTT müşteri temsilcisi iletişim telefon numarası ve PTT müşteri hizmetlerine direk bağlanma yolları belirtilmiştir.

Sending
User Review
5 (1 vote)
Comments
  1. Ali Özdemir | Cevapla
  2. Emin gonulal | Cevapla
  3. nurettin | Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.