ÖSYM İletişim Telefon Numarası

ÖSYM uzun adıyla Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi 1974 yılında kurulmuştur. Kuruluş amacı yüksek öğretim kurumlarına yerleşmek isteyen adaylar içerisinden bir sınav yoluyla eleme yapması ve en başarılı olan adayların bu programlara yerleşmesini sağlamaktır. Kurulduğu yer Ankara’dır. Hala merkezi Ankara’da bulunmaktadır.

ÖSYM ilk kurulduğu 1974 tarihinde üniversiteler arası kurula bağlı bir kurum iken 1981 yılında yürürlüğe giren bir yasa ile 1981 yılı itibariyle YÖK (Yüksek Öğrenim Kurumu)’e bağlanmıştır. ÖSYM’nin eski adı ÜSYM’dir. 1981 yılına kadar bu isimle devam etmiştir. Daha sonra YÖK’e bağlanması ile şu an ki isim verilmiştir.

ÖSYM ülkemizde birçok sınavın düzenlenmesinden sorumludur. Gelişmiş ülkelerdeki benzer kurumlara baktığımız zaman ülkemizdeki bu kurumun gelişmiş ülkeler teknolojisinde ve kalitesinde çalıştığını görmekteyiz. Ancak içerisinde insan olan her işte hata olabileceği gibi ÖSYM kurumu da hatalar yapabilmektedir. Bunu son olarak TUS (Tıpta Uzmanlık Sınavı)’da görüyoruz. Bazı adayların video kayıtlarıyla kanıtladığı şekilde kıitapçık okuyucularında hata yapılmıştır.

Önerilere gelecek olursa ÖSYM gibi kurumlar tam otomatik otomasyon sistemi kullandığı için bütün saatlere dikkat etmek gerekir. Başvuru saatinizi kaçırmamanız önerilir. Bazen küçük kilitler yaşayabilen serverlardan mütevellit başvuru veya tercihlerinizi son gün ve saatlere bırakmayınız. Aksi takdirde pişman ve mağdur olabilirsiniz.

ÖSYM İletişim Telefon Numarası

444 67 96 (OSYM) numaralı telefondan ÖSYM’ye ulaşabilirsiniz.

 

Arama sorguları: ÖSYM iletişim telefon numarası, ÖSYM çağrı merkezi, ÖSYM müşteri hizmetleri numarası, ÖSYM müracaat numarası

ÖSYM Çağrı Merkezi
  • Çağrı Merkezi
5

ÖSYM Çağrı Merkezi Telefon Numarası

ÖSYM’nin iletişim bilgileri, telefon numarası ve kurum yapılanması belirtilmiştir.

Sending
User Review
0 (0 votes)
Comments
  1. Adnan | Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.