Nöbetçi Noter İletişim Telefon Numarası ve Adresi

Noterler vatandaşlar arasındaki sorunları çözüme kavuşturmak, haklarını devlet nezdinde güvenceye almak adına oluşturulmuş kurumlardır. Aynı zamanda hukuki belgelerin düzenlenmesini ve onaylanmasını yapan kişilerdir. Araç ve gayrimenkul alım satım işlemleri noterler aracılığıyla yapılmaktadır. Aynı zamanda kanunlara uygun evraklardaki imza ve mühürleri onaylayan mercidir. Tescil gereken işlemler de aynı şekilde noterlerde yapılır.

Hepimizin notere işi düşebilir. Basit bir diploma onayı bir tercümenin tasdiki buna örnek gösterilebilir. Aynı şekilde araç satış ev arsa satış işlemlerinde noterler kullanılır.

Bundan 3 ay öncesine kadar noterlerde işlemler yalnızca hafta içi mesai saatlerinde yapılmaktaydı. İşlemlerin uzun sürmesi çalışanların mağduriyetine sebep olmaktaydı. 6 Nisan itibariyle yeni çıkarılan yasa ile artık hafta sonları ve resmi tatil günlerinde.

Her şehirde 1 adet, İstanbul 4 Ankara’da 2 adet olmak üzere 10 ile 16 saatleri arasında hizmet vermektedir. Sizde tatil günlerinde işten izin almaya gerek kalmadan nöbetçi noterleri kullanabilir işlemlerinizi halledebilirsiniz.

Nöbetçi Noter İletişim Telefon Numarası (Türkiye Noterler Birliği)

+90 312 218 80 00

Nöbetçi Noterlere Ulaşabileceğiniz İnternet Sitesi

https://portal.tnb.org.tr/Sayfalar/NobetciNoterBul.aspx

 

Arama Sorguları: nöbetçi noter iletişim bilgileri, nöbetçi noter telefon no, nöbetçi noter adresi, nöbetçi noter müşteri temsilcisi, nöbetçi noterşikayet hattı, nöbetçi noter çağrı merkezi iletişim telefon, nöbetçi noter mesaj gönder, nöbetçi noter destek hattı

Nöbetçi Noter İletişim Bilgileri
  • Müşteri Hizmetleri
5
Sending
User Review
0 (0 votes)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.