Ankara Şehir Hastanesi Telefon Numarası Randevu Hattı

Avrupa ülkelerinde ve Amerika Birleşik Devletleri Kanada gibi gelişmiş ülkelerde hastaneler giderek küçülmekte ve dal hastaneleri halini almaktadır.Oysaki günümüz Türkiye’sinde yeni moda devasa şehir hastaneleri olmuştur. Özellikle yaşlıların çoğunlukla gittiği hastaneler için ulaşım oldukça önemlidir. Ankara Şehir Hastanesi mevcut hali ile ulaşımda sınıfta kaldı diyebiliriz. Metro ile ulaşım sağlansa da Altındağ Mamak ve Keçiören gibi Ankara’nın büyük ilçelerinden ulaşım zor ve maliyetli olmaktadır.

Ankara Şehir Hastanesi 2019 yılının Mart ayında hizmete girmiş Avrupa’nın en büyük 2. hastanesidir. 4000’e yakın yatak kapasitesi ile tam teşekkürlü bir hastane konumundadır. Ankara’da ki yılların hastaneleri olan Ankara Numune Hastanesi, Yüksek İhtisas Hastanesi ve Atatürk Eğitim Araştırma hastanesi temmuz 2019 itibariyle bu devasa kampüse taşınmıştır. Bütün hastanelerin taşınmasıyla birlikte tam performans çalışmaya devam edecektir.
Hastanenin odaları tek kişilik olarak tasarlanmıştır. Toplamda 128 ameliyat odası bulunmaktadır.

Toplamda hastane bünyesinde  3804 yatak, 735 poliklinik, 128 ameliyathane, 22 anjiyografi, 107 endoskopi, 628 prepost, 38 diyaliz, 127 koltuklu kemoterapi ünitesi, 120 teşhis, 12 triyaj, 224 yataklı acil arenası, 19 acil izolasyon odası, 24 travma, 32 genel tedavi, 3 küçük cerrahi üniteleri bulunmaktadır.

Ne yazık ki bu hastane seçim vaadlerine konu olmuş ve yeterli ekipman sağalanamadan açılmak zorunda kalmıştır. Çalışanlar ise malzeme yetersizliğinden hastanenin büyüklüğünden şikayet etmektedirler. Özellikle ulaşım zorluğu ve malzeme olmaması gibi durumlar Ankara’nın merkezindeki diğer hastaneler olan. Ankara Hastanesini, Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesinin ve Dışkapı Hastanesinin hasta yoğunluğunu ve poliklinik yükünü oldukça artırmıştır.
Bu hastanenin yıllar içinde düzeninin oturacağına ulaşım sistemlerinin gelişeceğine ve malzeme sıkıntısı yaşamayacağını düşünmekteyim. Ancak sağlıkta esas olan nicelikten ziyade niteliktir. Vatandaşlar efektif bir sağlık hizmeti alamadıktan sonra tek kişilik odalar, son model cihazlar gibi aslında otelcilik imkanlarının bir işe yaramayacağını sayın siyasilere bildirmek isterim.
Sizlerde Ankara Bilkent Şehir Hastanesi’ne gittiyseniz deneyimlerinizi aşağıda yorum olarak bizimle paylaşabilirsiniz.

Ankara Şehir Hastanesi Telefon Numarası

0312 552 60 00

Ankara Şehir Hastanesi Randevu alma 

182 (randevu işlemleri sadece bu hattan yapılmaktadır)

Aşağıdaki yorumlar kısmına şehir hastanesi ile ilgili tecrübelerinizi paylaşabilir, fikir ve önerilerinizi yazabilirsiniz.

Arama sorguları: ankara şehir hastanesi telefon numarası, ankara şehir hastanesi doktorları, ankara şehir hastanesi randevu alma, bilkent şehir hastanesi, ankara şehir hastanesi ulaşım

Ankara Şehir Hastanesi Telefon Numarası Randevu Hattı
  • Ankara Şehir Hastanesi
5

Telefon Numarası

Ankara Şehir Hastanesinin özellikleri, telefon numarası ve şehir hastaneleri hakkında bilgiler özenbli bir şekilde belirtilmiştir

Sending
User Review
0 (0 votes)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.